Преглед на Птицевъдството

Преглед на Птицевъдството

Преглед на Птицевъдството

Blog Article

Орнитозата е заразна болест по домашните и дивите патици, която се проявява с поражения на конюктивите, дихателните пътища и серозите (перикардит, перитонит), с уголемяване на далака и некрози в чер.

Говедата са чифтокопитни животни. В селскостопанската терминология се причисляват към групата на едрия рогат добитък.

.). Същите тези лица минават и през адвокатските кантори, там успеха е още по-голям! Цените и за тях и за нас са приемливи, стоката винаги е добра.

Фирмата извършва доставка със специализиран транспорт. По желание на клиента пилетата се

Залагането на яйцата и квачката (насаждането) става вечерно време. На топло, затъмнено място се слага сандъче, застлано с чиста слама или с меко сено, в което се поместват яйцата и квачката.

Прилагането на схемата продължава и в момента, като подпомагане получават както големи, високо модернизирани птицевъдни обекти, така и по-малки ферми, осигуряващи производство на яйца, птиче месо и втлъстен черен дроб.

Главните направления на птицевъдството са две, а именно набавянето на яйца и набавянето на месо. По отношение на месото с най-голяма роля в птицевъдството са бройлерите – добре угоени пилета, които се отглеждат при специални условия. Колкото до яйцата, най–популярните и продуктивни породи кокошки, отглеждани в България, са „Легхорн“, „Ню Хемпшир“, „Старозагорска червена кокошка“ и т.

Трябва да залагаме на нещата, които ни обединяват, а не на тези, които ни разделят, казва младият фермер

Рибните стопанства в България са пъстървови и шаранови. Пъстървовите стопанства се зарибяват главно с: дъгова, балканска пъстърва и сивен.

Агрокоментар: Вносът от Украйна – очаква се трайно решение

На ръба на оцеляването: Липсата на пазар заплашва бъдещето на овощни градини

Болестта Гумборо е остра заразна болест, причинява се от вирус и се проявява с отпадналост, настръхване на перата, диария.

Птиците се отглеждат в модерни добре изградени птицеферми, а месото може да докаже произхода и качеството си.

В много страни отглеждането на коне за добив на месо е приемлива практика. Конкретно в България, както Птицевъдство и във всички славяноезични страни, конете са смятани за интелигентни помощници на човека и поради тази (чисто психологическа) причина, консумацията на месо от тези животни се смята за неприемлива.

Report this page